gototopgototop
Головна Сезон 2017 Сезон 2016 ФК "Явора" - переможець чемпіонату Турківського району з футболу сезону 2016 року!
ФК "Явора" - переможець чемпіонату Турківського району з футболу сезону 2016 року! PDF  Array Друк Array  e-mail
Написав Serge
Четвер, 20 жовтня 2016, 08:06
Вирішальні поєдинки чемпіонату Турківщини з футболу відбулися в неділю, 16 жовтня на стадіоні «Карпати» в Турці. Незважаючи на доволі прохолодну та дощову погоду, підтримати свої команди приїхали вболівальники з Верхньої Яблуньки, Присліпа, Явори та Борині, багато любителів футболу з району та області. І гравці команд виправдали їхні сподівання, продемонструвавши гарну та змістовну гру.
Першими на важке після дощу поле вийшли команди з Верхньої Яблуньки та Присліпа. Обидві команди, порівняно із півфінальними поєдинками, мали зміни в своїх складах. І, як виявилось, ці зміни менше вплинули на гру команди Верхньої Яблуньки.
Хвилин п’ятнадцять команди звикали до мокрого та слизького поля, намагалися налагодити комбінаційну гру та шукали слабкі місця в обороні суперників. Певний час на полі точилася рівна гра, однак чи не перший удар в ствір воріт завершився голом – Олег Лутчак вдало зіграв на підборі на підступах до штрафного майданчика суперника і влучно пробив по воротах. 1-0 за Верхньою Яблунькою. Натомість гравці Присліпа тільки один раз за перший тайм потурбували Юрія Шийку- передача-удар з лівого флангу атаки команди Присліпа несподівано пішла під самісіньку штангу і тому довелося переводити м’яч на кутовий. Інші напівмоменти, що виникали біля воріт Верхньої Яблуньки не знаходили свого продовження – бракувало точного останнього пасу або завершального удару.
Ближче до завершення першого тайму Верхня Яблунька забила вдруге – знову помилка на підборі, знову вільна зона перед штрафним майданчиком і ніхто не заважає спокійно прийняти м’яч та пробити по воротах.
В другому таймі картина гри не змінилась – гравці Присліпа не те, щоб опустили руки, але в їхніх діях на полі відчувалася певна приреченість. Тож хлопці з Верхньої Яблуньки цілком логічно довели поєдинок до перемоги, забивши у ворота суперника ще й третій м’яч.
До початку фінального поєдинку дрібний дощ вщух, однак поле стало дуже важким – сподіватись на швидкий та комбінаційний футбол на такому полі було важко, на перший план виходили бійцівські якості та фізична витривалість гравців. Саме ці фактори і стали вирішальними в цій грі. А ще – підтримка вболівальників.
Команди Явори та Борині підійшли до вирішальної зустрічі з певними проблемами в складі. Явірці в чвертьфіналі втратили основного голкіпера команди – травмувався Юра Юричко. Однак в рамці воріт його вдало замінив Михайло Добрянський, котрий вдалою грою в серії пенальті у півфіналі з Верхньою Яблунькою фактично вивів свою команду до фіналу. Боринці теж у півфіналі втратили свого ключового гравця - Василя Новосельського і змушені були вносити корективи у гру в центрі поля.
Чудово знаючи можливості один одного, команди розпочали гру без розвідки – вже на другій хвилині Юрій Антонов повинен був відкривати рахунок в зустрічі – він, на шляху до воріт Явори обіграв кількох суперників, але забарився з ударом, який встигли заблокувати захисники. Команда Явори теж не відсиджувалась в обороні і ударам Ковача та Старушкевича з-за меж штрафного майданчика трохи бракувало влучності. Найнебезпечнішим моментом біля воріт Борині став розіграш кутового, після якого м’яч влучив у перекладину. Натомість Бориня забила – швидкий Олег Квич втік від захисників і забив свій 24-й гол в чемпіонаті.
Тактика гри команди Борині на контратаках виправдовувала себе – захопившись атакувальними діями явірці далеко не завжди встигали повертатись і залишали великі вільні зони, куди вривались Сливар, Квич, Комарницький. В одній з перспективних контратак Юра Комарницький невдало обробив м’яч та віддав неточну передачу. Але, фактично в наступній атаці рахунок став 2-0 на користь Борині - знову Квич втік від захисників і спокійно переграв Добрянського.
В перерві команда Явори зробила перестановки – на поле вийшов Мирон Шалабавка. Боринці змін в складі не робили. Акцент в грі на полі змістився на правий фланг атаки Явори, лівий фланг весь другий тайм, за винятком кількох не надто точних навісів до штрафного майданчика Борині, не працював. Вся боротьба на важкому полі проходила на підступах до штрафного майданчика Борині. Однак до ударів в рамку воріт справа не доходила - або хибили гравці Явори або вдало грали оборонці Борині.
Непогано захищаючись боринці продовжували втікати в контратаки. Захисникам Явори часто доводилось із порушенням правил зупиняти швидких Квича та Сливара. За зрив однієї з контратак Петро Дудинець отримав жовту картку. А ближче до завершення гри за фол останньої надії поле покинув Ярослав Юсипович.
Отримавши великий простір на половині суперника, боринці мали кілька хороших нагод для того, щоб зробити рахунок розгромним. Але з вигідних позицій не влучали у ворота,удари блокували захисники, на заваді одного разу стала стійка воріт.
Гра підходила до свого завершення і в одній з атак Явора забила гол – після серії кутових Ярослав Юсипович найкраще зорієнтувався у воротарському майданчику Борині і вколотив м’яч у сітку воріт. Пропустивши гол, боринці не розгубилися і продовжували вдало захищатися. Та на останній хвилині доданого часу сталася футбольна трагедія – після одного з невдалих навісів м’яч повинен був стати легкою здобиччю Романа Сипливого, котрий вдало захищав ворота Борині на протязі всієї гри. Це був настільки простий епізод,що зупинились і захисники Борині, і нападники Явори. Але м’яч, котрий вже був в руках у Романа по-зрадницьки викотився з-під нього… На долю секунди зреагувавши швидше від захисників, Іван Ковач забиває гол у порожні ворота… Радість гравців Явори та їхніх вболівальників передати неможливо.
За хвилину прозвучав фінальний свисток і все повинна була вирішити серія післяматчевих пенальті. За жеребом першими пробивати пенальті випало гравцям Явори. Удар був влучним. Як і влучним був удар Антонова у відповідь. Наступний удар від Явори – теж влучно. Забиває і Мар’ян Ільницький. Удар гравця Явори тягне Сипливий! Забиває Квич. Четвертий удар Явори – влучно. Сливар Назар хибить… Забиває Старушкевич. І – вирішальний промах капітана Борині Сергія Рика…

Команда Явори йшла до цього фіналу довгих 18 років. І вони заслужили цю ПЕРЕМОГУ. Заслужили для себе, для своїх вболівальників, для свого Руслана…

Провів церемонію нагородження призерів чемпіонату Микола Іванович Зубрицький. І не тільки провів – допоміг в придбанні комплекту футбольної форми для переможця та цінних подарунків для усіх учасників фінальної частини чемпіонату.
Тож з рук Миколи Івановича команда Присліпа, котра посіла четверте місце чемпіонату, отримала футбольний м’яч. Бронзові призери – гравці команди Верхньої Яблуньки – отримали медалі, малий кубок та футбольний м’яч. Срібні призери – команда Борині – отримала медалі, кубок за друге місце та футбольний м’яч. І переможці – команда Явори – були нагороджені Кубком, медалями, грамотами, футбольним м’ячем та комплектом футбольної форми.
Кращими гравцями чемпіонату Турківського району з футболу стали:
Кращий бомбардир - Квич Олег (ФК «Бориня») – 25 голів
Кращий гравець – Новосельський Василь (ФК «Бориня»)
Кращий воротар – Шийка Юрій (ФК «Верхня Яблунька»)
І, наостанок. Відбулися останні поєдинки чемпіонату. Але попереду – півфінали Кубка району та його фінал. Наш відомий земляк, Микола Іванович Зубрицький, вирішив не залишатись осторонь і цих змагань. Тож на всіх учасників Кубка району чекає приємний сюрприз.